De druk op het elektriciteitsnet neemt toe. Ook ondernemers krijgen steeds vaker te maken met netcongestie. Uitbreiden, verduurzamen of elektrificeren is daardoor niet altijd vanzelfsprekend. Toch zijn er vaak meer mogelijkheden dan je denkt.
Op woensdag 16 september 2026 organiseert VNO-NCW Brabant Zeeland, samen met Enexis en TenneT, de bijeenkomst Ondernemen in tijden van netcongestie bij LAB 0.73 in Den Bosch. Tijdens deze bijeenkomst gaan ondernemers in gesprek met Omar Karimian van Enexis en Eugène Baijings van TenneT over de actuele ontwikkelingen op het elektriciteitsnet en de gevolgen voor bedrijven.
Wat kun je de komende jaren verwachten? Welke ruimte is er nog binnen de huidige beperkingen? En welke stappen kun je vandaag al zetten, ook als uitbreiding van je aansluiting niet mogelijk is?
Naast de toelichting van Enexis en TenneT is er ook aandacht voor een praktijkcasus van een ondernemer die laat zien wat er wél kan. Een concreet voorbeeld van slimmer energiegebruik en innovatieve oplossingen die nu al toepasbaar zijn.
Programma
15.30 uur – Ontvangst
16.00 uur – In gesprek met Enexis en TenneT
17.00 uur – Praktijkcasus: wat kan er wél?
17.30 uur – Vragen en interactie
18.00 uur – Netwerkborrel
Praktische informatie
Datum: woensdag 16 september 2026
Tijd: 16.00 – 18.00 uur, exclusief inloop en netwerkborrel
Locatie: LAB 0.73 Enexis, Orthen 61 in Den Bosch
Wil je weten wat netcongestie betekent voor jouw onderneming én welke mogelijkheden er vandaag al zijn om verder te komen? Meld je dan aan via de ledenapp van VNO-NCW Brabant Zeeland. Lukt dit niet? Stuur dan een mail naar academy@vnoncwbrabantzeeland.nl.
Deelname is kosteloos. Bij afmelding na donderdag 10 september 12.00 uur of bij no-show wordt €35,- excl. btw in rekening gebracht.
Meer nieuws
Inzamelactie elektronica voor bedrijven én medewerkers
Op maandag 2 november organiseren we een speciale inzamelronde voor elektronica op de bedrijventerreinen en kantoorlocaties in Den Bosch. Dit keer kunnen niet alleen bedrijven elektronica inleveren, maar ook medewerkers. Hebben medewerkers thuis nog oude telefoons, laptops, tablets, kabels of andere elektronische apparaten liggen? Laat ze deze meenemen naar het werk en verzamel alles op één centrale plek. Wij halen de elektronica op 2 november kosteloos op. Welke elektronica halen we op? Je kunt onder andere de volgende elektronica aanbieden: Computers Printers Telefoons Accu’s Kabels Harde schijven En nog veel meer apparatuur met een stekker Meld je bedrijf uiterlijk 28 september aan via
Bedrijfsbezoek Herman Lieven Duiksport
Een familiebedrijf met een geschiedenis die teruggaat tot 1889, een duikwinkel van 1.000 m² en een duikschool waar opleidingen worden gegeven van de eerste duik tot instructeursniveau. Op donderdag 8 oktober nemen we een kijkje achter de schermen bij Herman Lieven Duiksport. Herman Lieven is al sinds 1911 gevestigd in ’s-Hertogenbosch. Wat begon als een familiebedrijf, groeide uit tot een toonaangevende onderneming binnen de Nederlandse duikwereld. Sinds 1967 richt het bedrijf zich op de verkoop van duikmaterialen. Inmiddels weten duikers uit heel Nederland en België de winkel en webshop te vinden. De onderneming wordt inmiddels door de vierde generatie geleid. Die combinatie van
Collectieve inzamelronde afval
Kosteloos afval laten ophalen bij jouw bedrijf Ondernemersvereniging RIVU organiseert samen met gemeente ’s-Hertogenbosch meerdere collectieve inzamelrondes. Tijdens deze rondes halen we gratis stapelbare pallets en elektronica op alle bedrijventerreinen in Den Bosch. Zo zorgen we samen voor minder afval, meer hergebruik en een circulaire economie. Meld je eenvoudig aan via het formulier hieronder Wat is de collectieve inzamelronde? Tijdens de collectieve inzamelronde komen professionele inzamel- en verwerkingspartners kosteloos bij je langs om afvalstromen op te halen die vaak blijven liggen of onnodig worden opgeslagen. De inzamelronde is onderdeel van het programma Grote Oogst en bedoeld om ondernemers te ontzorgen én grondstoffen opnieuw
Schouw Rietvelden, De Vutter en Ertveld bij Nefkens
Op donderdag 3 september organiseren we een schouw over de bedrijventerreinen Rietvelden, De Vutter en Ertveld. We starten bij Nefkens Den Bosch, waar we na de schouw ook een rondleiding en korte presentatie krijgen. Tijdens de schouw gaan we in groepjes het gebied in. Nefkens zorgt voor een diversiteit aan voertuigen, zodat we op een laagdrempelige manier verschillende plekken op het terrein kunnen bekijken. Een mooie kans om samen te kijken naar wat er speelt in het gebied, welke ontwikkelingen zichtbaar zijn en waar nog aandachtspunten liggen. Na afloop zijn we te gast bij Nefkens voor een rondleiding en presentatie. We sluiten de middag
































